5 kroków do skutecznej organizacji czasu

organizacja biura

Kto pracuje w biurze, ten doskonale wie, że nie jest prosto zarządzać czasem. Przy natłoku pilnych terminów, zaległych spraw, łatwo o przeoczenie ważnej daty i nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego polecamy zapoznać się z naszym prostym poradnikiem, który być może ułatwi Państwu codzienne planowanie obowiązków.

1. Zacznij prowadzić kalendarz

Niektórzy łączą kalendarz ścienny z prowadzeniem kalendarza książkowego. W ten sposób masz możliwość wglądu w bieżący tydzień, a za sprawą ściennego możesz zobaczyć zadania na najbliższe dwa miesiące.

2. Zastosuj oznaczenie priorytetu

Większość z nas to wzrokowcy, a oznaczenie kolorami pomoże wstępnie wyselekcjonować najistotniejsze terminy. W ten sposób nie umknie ci data badania, urodzin czy ważnego spotkania

3.Bądź systematyczny

Przestrzegaj z góry założonych ustaleń, i nie zmieniaj w płynny sposób terminu. Jeśli przewidziałeś na wykonanie zadania pierwsze dwa dni tygodnia, staraj się dotrzymać harmonogramu.

4.Wykorzystuj okazje

Trafiła ci się dodatkowa godzina? Wykorzystaj ją na inne zadania. Z doświadczenia wiemy, że życie lubi zaskoczyć, i na ważne sprawy może zabraknąć cennego czasu.

5.Działaj na bieżąco

Lepiej od razu zrealizować mniejszą partię obowiązków, niż później próbować się uporać z nagromadzonymi sprawami.

kalendarze książkowe

Kalendarze książkowe BookTime - postaw na dobrą organizację